The Company

MOLESS

Siła tkwi w prostocie i uniwersalności ubrań. Naturalna tkanina to dopełnienie całości na wiele sezonów.

O nas

Jesteśmy małą firmą, dla której naturalne tkaniny i ludzie są największą inspiracją. Kochamy proste, minimalistyczne formy  czy klasyczne kolory, ale czasami romansujemy z bardziej intensywnymi barwami.

Nasze modele powstają w małej pracowni w Warszawie. Modele powstają w bardzo krótkich seriach. Nie korzystamy z wielkich szwalni, a część ubrań wykańczamy ręcznie. Tkaniny i dodatki pochodzą od rodzimych dostawców, dzięki temu wspieramy lokalną przedsiębiorczość.

Inspirują nas tkaniny, ich struktura, naturalność czy to jak się układa. Kupujemy tylko tyle tkaniny ile w danym momencie jest dostępne u naszych lokalnych dostawców. Nie uwzględniając stałej kolekcji Basic, nasze produkty przeważnie nigdy się nie powtarzają lub mogą wystąpić w innej tkaninie.

Idea

Odszywamy tyle modeli ile w danej chwili sprzedajemy. Mamy dzięki temu pełna kontrolę nad ilością produkcyjną. Skupiamy się głownie na klasycznych formach, by zapewnić ubraniom wielosezonowość. Chcemy mieć realny wpływ na środowisko, które nas otacza.

Nasza Wizja

Staramy się korzystać gównie z tkanin naturalnych, a syntetyczne ograniczać do minimum. Stopniowo wprowadzamy tkaniny z certyfikatem GOTS, które odznaczają się nie tylko wysoką jakością, ale także dbałością o środowisko i pracę wytwórców.